Inginer Productie (programare / urmarire )- 2500 - 3500 ron
Omnia Plast S.R.L.
Bragadiru
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Activitatea se desfasoara in Comuna Clinceni.

  • studii superioare, preferabil în domeniul tehnic;
  • experienta in domeniu minim 2 ani;
  • cunostinte pachet Office - nivel avansat;
  • capacitate dezvoltată de analiza si gestionare a sarcinilor;
  • motivatie pentru a invata lucruri noi intr-un mediu dinamic si provocator;
  • bune abilitati de planificare, comunicare si organizare.
  • Descrierea jobului

  • analizarea capacitatii de echipamente si a numarului de oameni implicati in proiect;
  • executarea planului de productie in conformitate cu necesarul existent de materiale si echipamente;
  • modificarea planului de productie in caz de lipsa de materiale, capacitate de echipamente, lipsa oamenilor, sau alte probleme care pot aparea in timpul executiei;
  • pregatirea unui plan de productie luand in considerare toate informatiile necesare care pot avea un impact asupra realizarilor astfel incat sa satisfaca cerintele clientului;
  • tinerea legaturii cu productia pentru a afla informatii despre statusul comenzilor si capacitatilor de productie astfel incat sa poate actualiza planul de productie.
  • comunicarea cu departamentul de mentenanta, astfel incat utilajele sa functioneze in parametrii optimi;
  • urmarirea realizarilor din productie versus ce a fost planificat si comunicate catre echipa si client (daca este cazul);
  • urmarirea OTD-ului (datele de livrare);
  • efectuarea operatiilor in Sistem;
  • participarea la sedintele zilnice, in care se discuta realizarile productiei;
  • Beneficii :

  • bonuri masa (15 lei TM / zi lucratoare);
  • decont transport sau asigurare transport microbuz zona metrou Pacii, Valea Oltului, Prelungirea Ghencea, Cartierul Latin;
  • abonament servicii medicale clinica privata;
  • tichete cadou sarbatori (Paste si Craciun);
  • Raportați această lucrare