Ofiter Comunicare
Asociatia Animal Society
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

O cerință cheie este abilitatea de a lucra eficient cu membrii echipei Animal Society și de a respecta termenele limită, după cum este necesar. Alte cerințe :

  • Experiență de 1-3 ani în dezvoltarea și executarea strategiilor de comunicare / PR, în mod ideal într-o organizație non-profit;
  • Studii Universitare de licență în Comunicații sau PR;
  • Pasionat de domeniul bunăstării animalelor, empatie față de animale cu sau fără stăpân și aderare la valorile Animal Society;
  • Capacitatea de a se coordona și de a lucra bine cu oamenii ( bune abilități de comunicare);
  • Bun cunoscător / vorbitor nativ al limbii române și bun cunoscător al limbii engleze (scris și vorbit)
  • Disponibilitate la deplasări locale și ocazional internaționale.
  • Descrierea postului

    Ofițerul de comunicare se va afla în subordinea Președintelui și Directorului Executiv al Asociației Animal Society și va avea următoarele responsabilități :

  • 1. Relații Publice pentru Asociație, pentru a crește imaginea pozitivă a Animal Society, Four Paws și a cauzei noastre pentru bunăstarea animalelor din România, inclusiv gestionarea tuturor rețelelor sociale și a buletinului informativ lunar;
  • 2. Comunicări strategice pentru a îmbunătăți atitudinea publicului față de câinii fără stăpân (în special cu programul Câini pentru Oameni ), inclusiv dezvoltarea mesajelor și execuția în diferite publicații media;
  • 3. Continuarea susținerii tuturor acțiunilor echipei Stray Animal Care în teren, inclusiv dezvoltarea materialelor promoționale, comunicate de presă și relații cu mass-media;
  • 4. Dezvoltarea și executarea campaniilor continue de creștere a numărului adopțiilor de câini din adăposturile partenere (în București Adăpostul Speranța iar în Galați Adăpostul Help Lăbuș) și îmbunătățirea percepțiilor de adaptare a unui câine fără stăpân;
  • 5. Alte sarcini care devin necesare, inclusiv traduceri din română în engleză și supravegherea gestionării evenimentelor și campaniilor speciale (pentru unele lucrând direct cu Four Paws).

    Ce oferim :

    Pachet salarial motivant, conform cu pregătirea, abilitățile și experiența profesională. Cauti o astfel de oportunitate?

    Abia așteptăm să te cunoaștem!

    Te rugăm să iți depui candidatura în limba engleză până pe 26 noiembrie la office animal-society.org

    Raportați această lucrare