Reprezentant vanzari
Astratex Workwear S.R.L.
Remote (de acasă)
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerinte :

  • Cunoștințe operare PC (suita MS Office);
  • Cunoștințe limba engleză nivel mediu;
  • Capacitatea de a lucra independent, dar și în echipă;
  • Aptitudini de comunicare prin telefon și email;
  • Experiență în vânzări și relații cu clienții de minum 1 an;
  • Cunostinte in domeniul tesaturilor speciale - uniforme, vestimentatie de lucru, etc.

    Responsabilitati :

  • Mentinerea relatiei comerciale cu clientii activi si extinderea portofoliului companiei;
  • Monitorizarea intregului proces de vanzare : transmitere oferta - intocmire facturi - consultanta post vanzare - incasare;
  • Contactarea potențialilor clienți prin telefon și email în vederea stabilirii unei relații contractuale;
  • Redactarea și transmiterea ofertei de servicii Astratex către potențiali clienți, în funcție de profilul și cerințele acestora;
  • Monitorizarea preturilor companiilor concurente și raportarea variațiilor către directorul comercial;
  • Îndeplinirea obiectivelor de vânzare;
  • Întocmirea de rapoarte specifice activității de ofertare / vânzare;
  • Acordarea de suport clienților;
  • Beneficii :

  • Salariu fix plus bonusuri de performanta;
  • Posibilitatea muncii de la domiciliu;
  • Raportați această lucrare