Windows System Administrator
EuroTriade
SIBIU, SB, ro
5 zile în urmă

Job Information

Industry IT Dienste City SIBIU State / Province Sibiu Zip / Postal Code 550074

Job Description

Cautam pentru clientul nostru, o companie IT din Sibiu un Windows System Administrator , disponibil sa lucreze pe zona operationala in schimburi si / sau on call.

Jobul e pentru tine daca iti place sa-ti ajuti colegii si ai o atitudine customer care , daca ai o atitudine analitica si organizata, orientat spre rezolvarea problemei.

Vei face parte din echipa operationala la nivel international (necesara limba engleza la nivel avansat).

Este de dorit sa ai experienta in :

  • Windows Server OS, SQL;
  • SCOM, SCCM, Octopus Deploy, PowerShell Desired State Configuration;
  • PowerShell, Perl, Python, Ruby Scripting , AWS sau Azure ( avantaj)
  • Ce responsabilitati ai?

  • Instalati, configurati, testati și aplicati sisteme de operare și middleware, inclusiv pachete de Securitate
  • Monitorizati performanta serviciilor care sunt furnizate clientilor
  • Participați la asistența 24 / 7 / 365 pentru diverse probleme aparute la diferite niveluri
  • O parte din beneficii :

  • al 13-lea salariu, tichete de masa, asiguarare medicala, programe sport, pensie facultativa pilon 3
  • orar fexibil de lucru si work from home (partial)
  • Daca pare interesant, aplica si hai sa discutam !

    Raportați această lucrare