Invatator germana / educator limba germana (m/f)
Asociatia pntru Educatie si Stiinta Hermann Oberth
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

vorbitor excelent de limba germana

absolvent liceu pedagogic / universitate in domeniul limbii germane sau cu preocupari dovedite in domeniul educatiei

dornic sa abordeze un demers didactic modern

preocupat de psihologia copilului

creativ, apt sa lucreze in echipa

Descrierea jobului

disponibilitatile sunt pentru posturi pe nivelurile prescolar si primar

salariu motivant

aprox doua luni vacanta pe durata unui an scolar

posibilitate cazare pentru profesorii din alte localitati

bursă de studiu pentru copiii angajatului pentru a studia in instituție

alte bonusuri se discuta la interviu

Raportați această lucrare