Inginer TCM - Specialist Dantura Cutii Viteze
Grup Renault Romania
Romania
7 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice - specializare TCM;
  • Cunostinte bune de : desen tehnic, geometrie descriptiva si cotare ISO 9001;
  • Cunostinte solide despre scule aschietoare (pietre melc, freze melc, severe, etc.);
  • Cunostintele despre interpretarea danturilor drepte si conice, constituie un avantaj;
  • Competente MS Office;
  • Abilitati de comunicare, orientare catre rezultat, reactivitate si transparenta; capacitate de lucru in echipa;
  • Disponibilitate pentru lucrul in 3 schimburi.
  • Descrierea jobului

  • Interpreteaza masuratorile pentru danturile drepte si conice / elice, profil si divizare;
  • Gestioneaza reglajele si corectiile pe utilaje;
  • Valideaza rapoartele de control;
  • Realizeaza corectiile de ascutire severe (scula prelucratoare) si intervine in caz de deriva de la specificatiile tehnice;
  • Propune solutii pentru ameliorarea calitatii pieselor realizate.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite