Inginer Vanzari Echipamente Automatizari Industriale
ROM DEVICES SRL
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare, profil tehnic : Automatica, Electronica, Electrotehnica, Energetica.

Experienta in vanzari de echipamente pentru automatizari industriale in unul din urmatoarele domenii :

  • calculatoare industriale, sisteme de achizitii de date, comunicatii industriale
  • senzori si traductoare (presiune, nivel, debit, senzori de proximitate), adaptoare de semnal, aparatura de panou (indicatoare, regulatoare, inregistratoare electronice)
  • actionari electrice (convertizoare, relee, softstartere etc.)
  • Reprezinta un avantaj cunoasterea pietei : principalii clienti, producatori, competitori

    Bune cunostinte de limba engleza

    Permis de conducere, categoria B

    Descrierea jobului

  • Intocmirea si urmarirea ofertelor, negocierea contractelor cu clientii
  • Crearea unui portofoliu de clienti prin intretinerea portofoliului existent si prin identificarea de noi contacte
  • Vizitarea clientilor - prezentarea ofertei generale, prezentare de produse noi, identificarea si intelegerea aplicatiilor, negocierea conditiilor comerciale
  • Acordarea de asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti
  • Activitati de promovare a produselor din portofoliu
  • Intretinerea relatiei cu furnizorii externi
  • Participarea la traininguri interne si externe
  • Urmarirea indicatorilor de performanta
  • Raportați această lucrare