Tehnician IT
New RR Logistic
Pitesti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii medii sau superioare de preferat in domeniul tehnic,electronica, matematica, informatica
  • Experienţă de 2-3 ani în domeniul IT, relevantă pentru cerinţele postului
  • Orientare spre client;
  • Lucru în echipă;
  • Persoană organizată & proactivă;
  • Bună abilitati de comunicare în limba română şi engleză;
  • Descrierea jobului

    RESPONSABILITATI / BENEFICII :

    Cunoştinţe, Aptitudini si Abilităţi :

  • Cunostinte necesare pentru operarea şi administrarea de servere avand sisteme de operare tip Linux si / sau Windows;
  • Cunoştinţe la un nivel mediu de software înrudite cu sistemele de operare server (Linux, Windows);
  • Cunostinte la un nivel mediu privind platforme hardware (servere, storage);
  • Cunostinte la un nivel mediu networking;
  • Cunostinte la un nivel mediu privind protocoalele TCP / IP;
  • Cunostinte la un nivel mediu privind serviciile internet (e-mail, web, DNS, etc.)
  • Cunoştinţe la un nivel mediu de scripting (Perl, Bash, C++, etc);
  • Experienţă în configurarea & securitatea sistemelor de operare;
  • Experienta in depanarea hardware a sistemelor de calcul;
  • Experienţă în configurarea & securitatea serviciilor de tip e-mail, DNS, Web server
  • Experienţă în lucrul cu echipamente de telecomunicatii
  • Raportați această lucrare