SPECIALIST MARKETING
CONFIDENTIAL
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Suntem în cautarea unui specialist marketing, care sa se alature echipei noastre din Bucuresti

DESCRIEREA POZIȚIEI :

În calitate de coleg / ă, obiectivul dvs. va fi realizarea si coordonarea campaniilor de comunicare și promovare a companiei.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂȚI :

  • Elaborarea, planificarea și implementarea campaniilor de comunicare și promovare.
  • Identificarea canalelor optime pentru creșterea vizibilității serviciilor oferite de companie.
  • Monitorizarea realizării campaniilor prin contractele de publicitate şi documentele asociate.
  • Realizarea materialelor aferente campaniilor de marketing.
  • Gestionarea relațiilor cu agențiile de publicitate și agențiile de media.
  • Elaborarea comunicatelor de presă, textelor pentru broşuri, pliante, invitaţii,etc..
  • CERINȚE :

  • Studii superioare în marketing / economie / comunicare / relaţii internaționale, etc..
  • Experiență minimă în marketing 3 ani.
  • CorelDraw sau Photoshop
  • Limba engleză nivel mediu / avansat.
  • Descrierea jobului

    Ce ne-ar place să cunoașteți :

  • Tehnici de comunicare și elaborare a mesajelor;
  • Principiile şi metodele implicate în expunerea, promovarea şi vânzarea produselor şi serviciilor;
  • Caracteristicile definitorii ale fiecărui instrument de publicitate.
  • Dinamica pieţei publicitare.
  • Ce competențe am dori să dețineți :

  • Foarte bune abilități de comunicare;
  • Muncă în echipă;
  • Rezolvarea de probleme şi luare de decizii;
  • Managementul resurselor : capacitatea de planificare, organizare, monitorizare a resurselor, în vederea atingerii obiectivelor setate;
  • Creativitate : capacitatea de a veni cu idei originale sau inovative şi de a construi pe baza acestora în scopul dezvoltării).
  • Raportați această lucrare