AREA SALES MANAGER
REGATA
Constanta
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare

Carnet de conducere categoria B

Minimum 3 ani de experienta in vanzari (mare avantaj experienta in domeniul materialelor de constructii si cunoasterea mediului de afaceri)

Excelente abilitati de comunicare, prezentare, negociere, planificare, organizare, monitorizare

Initiativa, atentie la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor

Capacitate de planificare, alocare resurse, implementare, organizare si coordonare a strategiei de vanzari in vederea atingerii obiectivelor stabilite

Cunostinte operare MS Ofice (Excel, Word)

Descrierea jobului

Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti

Organizarea activitatii de vanzare, reprezentare si derulare a contractelor comerciale

Raportari periodice conform cu agenda interna

Realizarea si intretinerea bazelor de date specifice postului

Ofertare, analiza si suport pentru conturile de care este responsabil

Executie obiective de performanta (vanzari / marja / incasari) conform cu planul lunar / trimestrial / anual

Cooperare proactiva si functionala cu reprezentantii celorlalte departamente in vederea atingerii obiectivelor stabilite la termen si conform

Analizarea evolutiei pietei si identificarea de noi oportunitati de vanzare a produselor

Se ofera masina de serviciu, telefon, laptop, tableta.

Salariu fix+bonusuri lunare, trimestriale si anuale

Raportați această lucrare