Responsabil Calitate Furnizor
SumiRiko AVS ROMANIA
Satu‑Mare
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experiență profesională în domeniul asigurării calității de minim 2 ani;
  • Cunoașterea și înțelegerea standardelor ISO9001 : 2015 și IATF16949 : 2016;
  • Face propuneri pentru îmbunătățire continuă; - Limba Engleză - nivel avansat;
  • Limba Franceză / Germană - nivel mediu constituie avantaj; - Studii tehnice constituie avantaj ( inclusiv studenți în anii terminali );
  • Cunoștințe și experiență în domeniul asigurării calității în domeniul automotive constituie avantaj;
  • Descrierea jobului

  • Coordonează activitățile de asigurare a calității materiei prime recepționate de la furnizori;
  • Gestionează reclamațiile către furnizori, monitorizează performanța de calitate a acestora, urmărește implementarea eficientă a acțiunilor corective și preventive definite de către furnizori;
  • Efectuează audituri de proces la furnizori și urmarește implementarea eficientă a măsurilor definite în planul de acțiuni;
  • Informeaza și ține la curent furnizorii cu privire la :

  • Politica de Calitate a SumiRiko AVS Romania;
  • Cerințele Manualului de Calitate a Furnizorilor SRK AVS;
  • Obiectivele de performanță ale SumiRiko AVS Romania în ce privește furnizorii;
  • Cerințele clienților în cadrul întregului lanț de distribuție;
  • Rezultatele obținute în urma evaluării performanței de calitate a furnizorilor;
  • Asigură interfața între furnizori și celelalte sectoare departamente ale firmei, precum și cu superiorul ierarhic;
  • Informează atât superiorul ierarhic cât și colegii implicați, asupra oricăror probleme de furnizor care ar putea avea impact asupra bunei desfășurări a producției;
  • Întocmește și raportează evaluarea lunară și anuală a furnizorilor pe baza obiectivelor de performanță stabilite de către management.
  • Raportați această lucrare