Tehnician Sisteme de Securitate
S.C. UTI FACILITY MANAGEMENT S.A.
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii tehnice de specialitate (tehnician curenți slabi, tehnician sisteme de securitate);
  • Experiență in mentenanța sau montajul instalațiilor de securitate (TVCI, control acces);
  • Experiență in mentenanța sau montajul instalațiilor de curenți slabi (detecție incendiu, sonorizare), reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe elementare despre telecomunicații (TCP / IP, Fibra optica, conectică);
  • Cunostinte siteme de securitate : Bosch, DSC, Aritech, Kantech, Paradox. Schrack, Impro, Siemens, K-guard;
  • Cunostinte siteme detectie : Bosch, Schrack, Siemens, Esser;
  • Cunostinte desfumare;
  • Cunoștințele despre procedurile si activitatea de mentenanța reprezintă un avantaj;
  • Autorizarea ca tehnician de securitate (IGPR) nu este necesara dar reprezintă un avantaj;
  • Persoana serioasă, responsabilă, punctuală atenta la detaliu.
  • Descrierea jobului

  • Realizează intervențiile și depanajul pentru instalațiile de securitate si curenți slabi;
  • Realizează mentenanța preventivă pentru instalațiile de securitate si curenți slabi;
  • Completează corespunzător fisele de mentenanță si intervenție si întocmește raportul la final de tură;
  • Urmărește comportamentul în timp al instalațiilor de curenți slabi și securitate și propune superiorilor metode de îmbunătățire a performanțelor sau reducere a numărului de defecte;
  • Răspunde prompt solicitărilor șefului direct sau ale dispecerului;
  • Ajuta alte departamente (electric, curenți slabi, instalații) în cazul unor defecțiuni majore sau lucrări de anvergură;
  • Păstrează o relație corectă cu clienții și colegii si respectă exigențele de confidențialitate impuse de post;
  • Beneficii :

  • tichete de masa;
  • abonament de servicii medicale;
  • asigurare de viata si de sanatate;
  • discount servicii sportive;
  • beneficiile oferite de ordonanta 114 -constructii.
  • Raportați această lucrare