Consilier vanzari/gestionar lentile oftalmice
AVVERO LENTI SRL
Iasi
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

1)Sa aiba incredere in el,in fortele lui proprii,astfel devii credibil in fata clientilor.

2)Sa isi asume responsabilitati.

3)Sa aiba cunostinte in domeniu,noutati,stiri sau evenimente pentru jobul aplicat.

4)Abilitati de comunicare.Sa stie sa comunice in mod direct si eficient.

5)Sa fie sincer,sa ofere toate informatiile pe care le solicita angajatorul.

6)Sa fie prezentabil si respectuos

7)Sa aiba un aspect profesional

8)Sa fie flexibil la program prelungit si responsabilitati diverse

Descrierea jobului

Descrierea postului :

  • furnizarea informatiilor despre produsele disponibile, stocuri;
  • vanzare produselor catre client si incasarea lor;
  • oferirea catre client a serviciilor de consultanta pentru achizitionarea produselor companiei;
  • convingerea clientilor sa achizitioneze o gama mai larga de produse oferite catre magazin;
  • atragerea de clienti noi;
  • livrarea produselor catre client
  • Cerinte :

  • experienta pe un post similar - constituie un avantaj;
  • cunostinte in domeniile : optica medicala-constitue un anvantaj
  • abilitati de comunicare, organizare si prezentare;
  • persoana entuziasta, determinata, cu initiativa;
  • disponibil la program prelungit
  • Oferta (bonusuri, beneficii) :

  • pachet salarial de baza plus comision din vanzarile realizate;
  • Raportați această lucrare