Medic Specialist Radiologie - Imagistica
SPITALUL SFANTUL IOAN BAIA MARE
Baia Mare
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Cautam medic specialist radiologie-imagistica pentru Spitalul Sfantul Ioan din Baia Mare :

  • competente de diagnostic si interpretare RMN si CT
  • experienta in radiologie si imagistica medicala
  • promptitudine in livrarea interpretarilor de tip RMN si CT, conform disponibilitatii agreate
  • certificat vizat la Colegiul Medicilor
  • excelente abilitati de relationare interpersonala
  • orientare catre pacient
  • raspundere pentru corectitudinea diagnosticului
  • respectarea confidentialitatii pacientilor, a investigatiilor si interpretarilor procesate
  • autorizatia de libera practica la zi
  • bune abilitati de relationare
  • cunostinte bune de operare calculator
  • Descrierea jobului

  • cunoaste si raspunde de respectarea protocolului clinico-terapeutic;
  • efectueaza examenul clinic al pacientului si stabileste diagnosticul;
  • efectueaza investigatiile functionale specifice;
  • explica procedurile sau tratamentele prescrise pacienților;
  • evalueaza si planifica cerintele de tratament;
  • completeaza fisa medicala a pacientului;
  • Angajare sau PFI / SRL (posibilitate de colaborare si de la distanta)
  • Beneficiile si oferta salariala se discuta in urma analizei CV-ului aplicantului, in termen de maxim o saptamana de la data aplicatiei.

    Raportați această lucrare