Logistic Representative Prahova - Dambovita
British American Tobacco
Ploiesti, RO
4 zile în urmă

Level : Non-management

Grade : NM

Job Type : Fixed Term

Contractual Legal Entity : BAT Romania Trading SRL (RO10)

British American Tobacco Romania are în prezent o oportunitate interesantă pentru un rol de Logistic Representative-Prahova-Dambovita.

Obiectivul acestui rol este sa gestioneze produsele si bunurile BAT si de a incasa si a preda banii si documentele de plata de la clienti, printr-o productivitate maxima pe fiecare ruta, in concordanta cu politicile BAT.

Principalele responsabilitati :

  • Sa atinga obiectivele de acoperire teritoriu, frecventa de vizitare, incasare;
  • Sa gestioneze corect marfa si banii incasati de la clientii BAT in conformitate cu legile in vigoare si cu politicile companiei;
  • Sa respecte rutele zilnice stabilite de seful ierarhic si / sau organizatia de Supply Chain;
  • Sa ridice si sa predea in lucru retururile de produse de la clienti;
  • Sa completeze corect actele si documentele de plata, in conformitate cu reglementarile legale.
  • Emite facturi comerciale, incaseaza bani si ii depune la sfarsitul fiecarei zile conform informarilor primite de la managementul companiei, pe baza unui raport de incasari;
  • Sa raspunda de stocul de marfa incarcat in masina, atat cantitativ cat si valoric, de banii incasati de la clientii BAT si de documentele de plata primite;
  • Sa mentina, sa actualizeze si sa introduca in sistem cu maxima acuratete informatiile aferente sarcinilor de care raspunde;
  • Sa foloseasca resursele si echipamentele companiei eficient si in siguranta.
  • Sa respecte procedurile de siguranta si securitate; sa foloseasca in timpul programului de lucru echipamentele de securitate din dotare.
  • Cerinte esentiale :

  • Abilitati de comunicare, negociere;
  • Spirit de organizare;
  • Spirit de echipa;
  • Orientarea spre consumator;
  • Onestitate si etica;
  • Sa nu aiba antecedente penale;
  • Permis de conducere categoria B - cu o vechime de cel putin doi ani;
  • Studii medii.
  • British American Tobacco is one of the world’s leading multinational companies, with brands sold in over 200 markets, made in 44 factories in 42 countries.

    We are proud that we are consistently among the top 5 companies on the London Stock Exchange.

    Our portfolio includes our world-famous Global Drive Brands Dunhill, Kent, Lucky Strike, Pall Mall and Rothmans along with many other leading international brands, such as Vogue, Peter Stuyvesant and State Express 555.

    Alongside our traditional tobacco business, we are also developing products that offer consumers potentially less risky alternatives to regular cigarettes.

    Our Next Generation Products are already leading the way in the Industry of vapour and tobacco heating devices. We continue to develop a solid portfolio of consumer solutions which already include well known global brands like Vype, glo and Voke.

    Job Segment : Logistics, Supply, HVAC, Supply Chain, Operations

    Raportați această lucrare