Conducator Auto / Sofer Profesionist C+E
SC GRAIN EXPRESS SRL
Oradea
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Permis auto B,C,E + card tahograf + atestat profesional - marfa valabil;
  • Minim 2 ani experienta in conducerea autovehiculelor articulate(Autotractor + Semiremorca) de mare tonaj;
  • Fara probleme de sanatate deosebite, cazier judiciar si auto fara incidente grave;
  • Cunostinte minime de mecanica auto si intretinere a autocamioanelor;
  • Disponibiliate pentru lucru in tara 5 6 zile / saptamana, cu program prelungit / flexibil;
  • Persoana disciplinata, cu atitudine pro-activa in indeplinirea sarcinilor;
  • Rezistență la stres, capacitate de planificare a sarcinilor;
  • Descrierea jobului

  • Transportul de marfuri vrac pe rute preponderent interne, cu ansamblu de tip autotractor+semiremorca, conform instructiunilor primite de la dep. logistic;
  • Preluarea marfurilor pentru transport si predarea mafurilor la locatia de descarcare, fara diferente cantitative, calitative nejustificate;
  • Incarcarea optima (la capacitate maxima) a marfurilor, cu respectarea maselor maxime autorizate totale cat si pe axa / grup de axe;
  • Intocmirea documentelor de transport, aferente fiecarei curse;
  • Respectarea orelor de prezentare la incarcare, respectiv livrare;
  • Mentinerea intacta a inventarului predat, constand in autotractor+semiremorca; anexe, scule echipamente, caduri;
  • Comunicarea cu dep. tehnic privind problemele de functionare a mijlocului de transport aflat in gestiune;
  • Comunicarea permanenta cu dep. logistic privind desfasurarea transportului;
  • Raportați această lucrare