Marketing Manager
Artwin Consulting
Cluj-Napoca, Romania
1 zi în urmă

Pentru clientul nostru, o companie nationala cu peste 14 ani de experienta in domeniul IT hardware, cautam Marketing Manager

Descrierea jobului

  • Sa dezvolte si sa implementeze in companie o strategie de marketing puternica, axata pe brand awareness si, in egala masura, pe cresterea cifrelor generate din vanzari si a cotei de piata
  • Sa realizeze si sa consolideze in piata un brand puternic, competitiv sub aspect concurential, in segmentul materialelor de constructii
  • Sa faca studii de piata si studii concurentiale, pentru cresterea competitivitatii produselor companiei
  • Sa analizeze sisteme comerciale practicate de concurenta, in scopul combaterii acesteia intr-o maniera eficienta
  • Sa conceapa strategii de guerrilla marketing in scopul promovarii companiei si a brand-ului
  • Sa realizeze strategii de comunicare interna pentru a mentine gradul ridicat de dinamism din randul angajatilor
  • Sa echilibreze raportul strategic vanzari-marketing prin demersuri de incurajare a vanzarilor in conditiile strategiei de marketing implementate
  • Sa gestioneze eficient bugetul de marketing in scopul implementarii celor mai eficiente strategii pe acest segment
  • Sa gestioneze si optimizeze conturile de adwords si programe affiliate ale firmei
  • Sa gestioneze prezenta firmei in social media retea de socializare ( Facebook , Youtube, Twitter , Google , Pinterest, Instagram si LinkedIn)
  • Sa gestioneze si sa participe la evenimentele media la care firma este partener
  • Candidatul ideal

  • Are cunostinte reale, solide si dovedite in marketing si o experienta de minim 3 ani in marketing direct
  • Are cunostinte in realizarea de newsletter (grafica si text), masurare performate si optimizare
  • Cunostinte de lucru in Magento / Wordpress reprezinta un avantaj
  • Optimizare SEO & page landing
  • A gandit si implementat strategii eficiente de dezvoltare a pietei si de combatere a concurentei, cu rezultate concrete si masurabile, in raport cu care a prezentat si follow-up catre management
  • A facut analize si studii de piata si / sau de concurenta
  • Cunoaste si poate gandi strategii specifice de guerrilla marketing
  • Este proactiv inspre a se deplasa in piata pentru a verifica gradul de implementare al investitiilor facute prin actiuni de marketing
  • Cunoaste bine MS Office (Word, Excel, PowerPoint) si are abilitati de prezentare cu impact si suport visual
  • Este un foarte bun cunoscator si utilizator al limbii engleze
  • Este o persoana dinamica si energica, tenace si perseverenta in atingerea obiectivelor
  • Orice cunostinte tehnice in domeniuI pot constitui un avantaj
  • Abilitati organizatorice, de comunicare si abilitati de lucru cu oamenii
  • Capacitate buna de evaluare, analiza, de luare a deciziilor la timp si de rezolvare a problemelor
  • Amabilitate, rezistenta la stress, organizare personala buna
  • Cunoștințe de utilizare a calculatorului
  • Beneficii

  • Salariu competitive
  • Tichete de masa & tichete de vacanta
  • Mediu de lucru modern, profesionist
  • Servicii medicale si asigurari de sanatate
  • Contract de munca nedeterminat
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala continua
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite