Planner logistic
SC ECKERLE AUTOMOTIVE SRL
Cluj‑Napoca
acum 57 minute
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare (de preferat profil economic);
  • Foarte bune cunoştinţe de limba engleză, scris şi vorbit;
  • Aptitudini de planificare şi organizare a activității de bază;
  • Capacităţi foarte bune de comunicare, relaţionare şi negociere;
  • Atenţie la detalii şi simţ ridicat de responsabilitate, spirit de observaţie, răbdare, capacitate de analiză, sinteză a informaţiilor şi adoptare a deciziei;
  • Orientare către rezultate, punctualitate, capacitate de impunere si pricepere în negociere;
  • Cunoştinţe operare calculator (MS Office, Microsoft Outlook);
  • Constituie avantaje : experienţă în relaţia cu clienţii, experienţă de muncă în domeniul automotive, cunoştinţe limba germană.
  • Descrierea jobului

  • Păstrarea legăturii directe cu clienţii;
  • Negocierea cu clienţii a cantităţilor de livrat, în funcţie de feedback-ul din producţie;
  • Întocmirea şi supravegherea realizării tuturor planurilor de livrare;
  • Respectarea termenelor de livrare şi a cantităţilor cerute de către clienţi;
  • Comunicarea către departamentul Producţie a cantităţilor cerute de client la fiecare livrare;
  • Urmărirea stadiului livrării şi rezolvarea problemelor legate de livrare;
  • Verificarea livrărilor şi replanificarea cantităţilor;
  • Realizarea comenzilor de transport in diferite sisteme.
  • Raportați această lucrare