Specialist Coordonator de Securitate la Incendiu
FDS GREENENERGY S.R.L.
Romania
10 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Domeniile de competență

1. Fundamentale

  • Comunicarea interactivă la locul de muncă
  • Lucrul în echipă
  • Dezvoltarea profesională proprie
  • Utilizarea calculatorului (AutoCAD, Word, Excel)
  • 2. Generale

  • Menţinerea unui canal eficient de comunicare cu toate specialitățile implicate (Arhitectura / Instalații)
  • 3. Specifice Job-ului

  • Organizarea elaborării scenariului de securitate la incendiu în structura subordonată
  • Coordonarea specialistilor implicați în elaborarea scenariului de securitatea la incendiu
  • Colectarea informaţiilor relevante pentru baza de date a documentației
  • Elaborarea scenariului de securitate la incendiu
  • Descrierea jobului

    Specialistul coordonator de securitate la incendiu organizează activitatea de elaborare a scenariului de securitate la incendiu în structura subordonată : elaborează procedurile interne şi instrucţiunile de lucru specifice în funcţie de caracteristicile fiecărei specialități implicate în procesul de elaborare a documentației tehnice, având în vedere toate reglementările și normele tehnice în vigoare.

    El elaborează proiectul și scenariu de securitate la incendiu şi redactează forma finală a acestuia după analizarea şi completarea documentului de către toate specialitățile implicate.

    Specialistul coordonator de securitate la incendiu urmăreşte şi coordonează implicarea tuturor specialistilor privind securitatea la incendiu în structura subordonată, urmăreşte și supraveghează lucrările în toate etapele derulării acestora, decide sau propune soluţii pentru conformarea obiectivelor din punct de vedere a securității la incendiu.

    Punct de lucru : Piata Muncii, Sector 3

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite