AutoCAD/Revit Design Engineer
Stabiplan
Brasov ,Romania
6 zile în urmă
source : wowjob

DESCRIERE JOB

Stabiplan este o companie de software cu 90 de angajați, cu sediul în Olanda și cu filiale în Belgia, România și Franța.

Compania dezvoltă și distribuie Soluții CAD și Revit pentru proiectarea de instalații în construcții (tehnice și electrice).

Având peste 4.000 de clienți și mai mult de 8.500 de licențe vândute, Stabiplan este în acest moment liderul pieței europene în acest domeniu.

Tu vei avea un rol important în designul echipamentelor, crearea elementelor de conținut și îmbunătățirea soluției Stabicad pentru piețele internaționale.

Responsabilități

În calitate de membru al echipei noastre, responsabilitățile tale vor fi :

extinderea, întreținerea și actualizarea informațiilor din baza de date

înțelegerea specificațiilor tehnice și funcționale și transpunerea acestora în componente Stabicad, cu testarea funcționalităților intrinseci ale acestora

livrarea unor soluții de înaltă calitate, conform specificațiilor agreate și la termenele stabilite

colaborarea strânsă cu echipa de dezvoltare pentru definirea și implementarea noilor componente Stabicad

elaborarea de proiecte și sisteme de instalații utilizând componente Stabicad

documentarea specificațiilor tehnice pentru o implementare eficientă

urmărirea și îmbunătățirea metodelor de lucru existente

CERINTE

diplomă universitară : licență sau master în Inginerie Mecanică, Construcţii Civile Agricole şi Industriale sau domenii conexe

cunoștințe temeinice și minim 3 ani de experiență în lucrul cu AutoCAD

cunoștințe de matematică și abilități în aplicarea funcțiilor geometrice și trigonometrice

experiență în proiectarea de sisteme tehnice sau electrice

cunoștințe de modelare 3D

cunoașterea pachetului Microsoft Office, cu experiență solidă în Excel

capacitate de gestionare simultană a unor proiecte cu termene concomitente

bune abilități de comunicare, proactivitate și orientare către rezultate

bune cunoștințe de limba engleză

Constituie avantaj

cunoașterea domeniului instalațiilor și al construcțiilor

cunoștințele de AutoCAD 2D / 3D / Revit / BIM

OFERTA

pachet salarial competitiv, care include al 13-lea salariu

bonuri de masă, prime de Paște și Crăciun

concediu de odihnă de 25 zile / an

activități de Team-Building

asigurare de viață

abonament la servicii medicale

investiții anuale în educația ta (cursuri și sesiuni de training)

Contact

Suntem interesați să aflăm mai multe despre tine. Trimite-ne CV-ul tău împreună cu o scrisoare de intenție sau contactează-

ne pentru mai multe informații la 0268 31 11 40.

Persoane de contact : Cristian Tudor și Bogdan Șandru.

Adaugați la favorite
Eliminați de la favorite