SPECIALIST RECRUTARE IT - 1 AN DE ZILE
Banca Romaneasca S.A.
Bucuresti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerinte

Studii : Absolvent studii superioare specializate (psihologie / socio-umane / studii economice)

Experienta in procesul de recrutare in domeniul IT&C (cel putin 2 ani)

Cunoasterea de tehnici de intervievare

Cunostinte de limba engleza (nivel mediu sau avansat)

Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, PowerPoint)

Cunostinte de legislatia muncii constituie un avantaj

Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare si relationare cu oamenii

Capacitate de observatie si analiza comportamentala

Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare / selectie in paralelCapacitatea de gestionare eficienta

Responsabilitati

Identifica cele mai productive surse de recrutare si candidatii potriviti pentru domeniul IT, digital banking, securitatea informatiei, organizare de procese (BPO)

Cerceteaza, recomanda si utilizeaza noi surse pentru recrutare activa si pasiva in aria de care este responsabil

Foloseste diverse instrumente online si baze de date in procesul de cautare si selectare a candidatilor

Concepe si publica anunturi de recrutare pe site-uri externe si canale de social media

Lucreaza impreuna cu managerul angajator si cu personalul HR pentru a defini profilul ideal de recrutare / competentele necesare si pentru validarea candidatilor identificati

Asigura corespondenta necesara cu toti candidatii

Conduce intregul proces de recrutare (de la interviuri telefonice sau pe skype, pana la pasul final)

Mentine baza de date a candidatilor actualizata

Elaboreaza diverse rapoarte si rezumate referitoare la toate proiectele de recrutare pe care le administreaza

Mentine comunicarea cu agentiile de recrutare

Organizeaza interviurile de plecare si face propuneri de optimizare pe baza informatiilor obtinute.

Raportați această lucrare