Specialist Consignare - Artă Plastică
Artmark - Casă de licitații de artă
Bucuresti
‎în urmă cu 20 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Suntem în căutarea unui nou membru serios, organizat şi responsabil pentru departamentul de consignare secțiunea Artă Plastică (Clasică și Modernă) cu un dezvoltat spirit de observaţie, capacitate de comunicare și o pasiune pentru arta plastică

Criteriu obligatoriu : Absolvent al Facultatii - Istoria si Teoria Artei.

Următoarele calităţi ar constitui un atu : determinare, inițiativă, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitivă, spirit de observaţie, răbdare, spirit organizatoric.

Descrierea jobului

  • stabileşte, menţine şi îmbunătăţeşte relaţiile cu clienții actuali şi potenţiali;
  • obţine obiecte / propuneri de la clienți / colecţionari / artişti existenţi şi / sau potenţiali prin contactare telefonică şi vizite la domiciliul acestora și menține relațiile de colaborare cu aceștia;
  • selectează obiectele în funcţie de tematica licitaţiilor;
  • este responsabil de corectitudinea documentaţiei specifice semnate cu clienții;
  • identifică şi evaluează obiectele care îi sunt propuse de către client;
  • identifică posibilităţi de promovare a obiectelor şi înştiinţează clienții cu privire la acestea;
  • coordonează şi se implică în activităţile specifice de pregătire a lucrărilor selectate pentru licitaţii.
  • Raportați această lucrare