Inginer Calitate-Floresti, Prahova
Michelin Romania
Ploiesti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare incheiate, in domeniul tehnic, preferabil in mecanica / electrotehnica / chimie industriala;
  • Experienta anterioara relevanta pe un post similar / debutant, insa orice experienta entry-level pe un post similar constituie un avantaj;
  • Experienta in mediul industrial - constituie avantaj;
  • Abilitatea dе a intelege procesul dе productie;
  • Cunostinte bune despre metodele si instrumentele dе analiza folosite in domeniul calitatii;
  • Disponibilitate dе a lucra intr-un mediu industrial;
  • Limba franceza si / sau limba engleza nivel conversational bun;
  • Cunostinte bune dе MS Office;
  • Persoana dinamica, orientata catre rezultat si catre rezolvarea dе probleme;
  • Persoana metodica, riguroasa, atenta la detalii;
  • Motivatie pentru construirea unei cariere intr-un mediu dе lucru international;
  • Domiciliul in Prahova sau disponibilitate pentru relocare in aceasta zona.
  • Descrierea jobului

  • Asigura expertiza tehnica in domeniul obtinerii calitatii;
  • Se asigura ca politicile si procedurile de obtinere a calitatii sunt aplicate in zonele din productie alocate;
  • Evаlueaza procedurile existente si propune masuri de optimizare;
  • Realizeaza auditul informatiilor referitoare la produsele neconforme pentru a gasi cauzele;
  • Propune, respectiv implementeaza masuri pentru corectare si preventie a abaterilor de la standardele de calitate;
  • Participa la analizele tehnice pentru produse / materiale;
  • Asigura training / mentoring operatorilor si corespondentilor calitate din zona de productie alocata.
  • Raportați această lucrare