Reglor injecție mase plastice
Ana HR
Oradea
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Descrierea jobului

Căutăm o persoană organizată, cu spirit de echipă și autonomă pentru postul de Reglor din cadrul unei companii înființate în anul 2001 în Bihor.

Domeniul de activitate al companiei este injecția de mase plastice, matrițe și montaj.

Cerințe :

  • Minim 2 ani experiență pe un post similar;
  • Cunoștințe proces / matrițe de injecție a maselor plastice;
  • Cunoștințe despre utilizarea instrumentelor de măsură și control;
  • Bună rezistență fizică și seriozitate;
  • Disponibilitate de lucru în 3 schimburi.
  • Responsabilități :

  • Efectuează montajul și demontajul matrițelor și a echipamentelor periferice pe mașina de injecție;
  • Setează / optimizează și urmărește parametrii de lucru ai echipamentelor;
  • Controlează conformitatea pieselor produse înainte de lansarea producției și în timpul producției;
  • Efectuează mentenanța preventivă de nivel 1 a echipamentelor și matrițelor;
  • Asigură suport tehnic operatorilor și ajutorului de reglor;
  • Efectuează înregistrări în documentele de lucru conform procedurilor și / sau instrucțiunilor.
  • Beneficii :

  • Pachet salarial atractiv (tichete de masă, sporuri, ore suplimentare plătite 200%);
  • Prime de sărbători și vacanță de vară;
  • Decont de transport;
  • Cursuri de formare profesională.
  • Raportați această lucrare