Specialist marketing
Andy's Pizza S.R.L.
Bucuresti, Romania
6 zile în urmă
source : MyNextJob

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate de marketing și comunicare;
  • Experiență minim 2 ani într-un post similar, preferabil intr-o companie din sectorul HORECA.
  • Cunostinte de baza despre online marketing si o foarte buna intelegere a canalelor de digital marketing;
  • Experiență în elaborarea de strategii de marketing offline și online; - Tehnici de comunicare și elaborare a mesajelor;
  • Creativitate : capacitatea de a veni cu idei originale sau inovative și de a construi pe baza acestora în scopul dezvoltării;
  • Foarte bune abilități de comunicare în mediul de business. - Cunoașterea limbii engleze
  • Persoana orientata catre performanta si dezvoltare.
  • Responsabilități

  • Participă la elaborarea si implementarea strategiei de marketing : elaborează materiale de comunicare / promovare, anunțuri, articole tehnice, broșuri, obiecte promoționale;
  • Întocmeste planuri de marketing, campanii, strategii;
  • Identifică și dezvoltă noi oportunități de promovare a serviciilor companiei;
  • Monitorizează piața în vederea alinierii strategiilor și acțiunilor de marketing la cerințele specifice pieței;
  • Realizeaza strategii de promovare a brandurilor prin intermediul retelelor sociale
  • Creaza continut text relevant pentru retelele de social media;
  • Este responsabil de crearea de continut foto original, organizand sedinte foto in-house
  • Realizeză rapoarte / analize / evaluări specifice;
  • Actualizează pagina web și conturile social-media ale companiei;
  • Contribuie la creșterea gradului de vizibilitate al companiei pe piața din România.
  • Raportați această lucrare