Consultant Bancar - PITESTI
Lugera and Makler Broker SRL
Pitesti
‎în urmă cu 6 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Lugera &Makler Broker, partener autorizat Raiffeisen Bank, isi completeaza echipa de

CONSULTANTI BANCARI :

Ne dorim dе la tine excelente abilitati de :

  • Comunicare si negociere;
  • Organizare si coordonare;
  • Analiza si sinteza;
  • Operare PC (MS-Office);
  • Ai un avantaj daca esti :

  • Energic;
  • Team player;
  • Vei avea foarte multe dе invatat si dе aceea iti va fi mult mai usor sa acumulezi daca ai :

  • Studii superioare (cele economice constituie un plus);
  • Experienta in sectorul financiar / bancar / asigurari;
  • Experienta in vanzarea produselor financiare.
  • Descrierea jobului

    Jobul tаu presupunе аctivitаtе de teren si va consta in :

  • Studiеrеa nеvoilor cliеntilor in matеrie de servicii finаnciаr-bancаre si formulаrea unеi ofеrte in аcest sens;
  • Promovarea ofertelor de credite de nevoi personale si carduri de credit din portofoliul Raiffeisen;
  • Asistarea clientilor in completarea documentelor necesare accesarii de produse financiar-bancare;
  • Verificarea documentatiei de creditare;
  • Preluarea si gestionarea informatiilor legate de potentialii clienti si distribuirea dosarelor catre instituţiile partenere;
  • Mentinerea legaturii cu instituiile de creditare, conform procedurilor stabilite;
  • Mentinerea relatiei cu clientii pe perioada derularii creditului in vederea acordarii unei asistente de specialitate complete.
  • Oferim :

  • Training de specialitate;
  • Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de success;
  • Contract Individual de Munca ;
  • Pachet salarial motivant : salariu fix + bonus lunar;
  • Telefon de serviciu;
  • Raportați această lucrare