Asistenta educatoare Montessori
ARMONIA MONTESSORI
Bucuresti
‎în urmă cu 20 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Armonia Montessori angajeaza asistenti educator pentru grupele de varsta 1-3 si 3-6 ani!

Dorim sa cunoastem persoane cu energie pozitiva si mult interes pentru metode alternative de invatamant. Cunoasterea si impartasirea valorilor Montessori reprezinta un avantaj!

Cultiva increderea in copii, le respecta si valorifica potentialul si privesc educatia ca pregatire pentru viata.

Aplicantii trebuie sa fie orientati pe dezvoltarea psiho-emotionala a copilului, calde, rabdatoare, intelegatoare si in acelasi timp fermi in sustinerea limitelor cu prescolarii.

Se cauta colaboratori pe termen lung si cu o capacitate crescuta de adaptare la stres, organizati, si cu atentie distributiva.

Descrierea jobului

Pozitiile deschise sunt pentru asistent educator, grupe de varsta 1-3 ani si 3-6 ani.

Acestea presupun :

  • planificarea si proiectarea activitatilor instructiv - educative
  • organizarea si amenajarea mediului educational
  • abilitati bune de comunicare, creativitate si organizare, de relationare pozitiva cu copiii
  • punctualitatea
  • atentie distributiva
  • intelegere a rolurilor si responsabilitatilor in clasa
  • atitudine calda si plina de respect in interactiunile cu cei mici
  • Programul de lucru : este de de 8 ore pe zi, cu pauza de masa de 30 minute.

    Raportați această lucrare