Contabil Junior
Adecco Romania
Cisnadie
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare economice finalizate;
  • Experienta minim 1 an in domeniul contabil;
  • Limba engleza nivel conversational;
  • Limba franceza reprezinta un avantaj;
  • Foarte bune cunostinte de Microsoft Office;
  • Persoana organizata, atenta la detalii cu bune abilitati de lucru in echipa.

    Responsabilitati

  • Participa la intocmirea situatiilor financiare statutare lunare si periodice;
  • Emite rapoarte specifice la solicitarea sefului direct, a auditorilor interni si externi;
  • Participa la inventarierea anuala;
  • Ofera suport in cadrul departamentului financiar-contabil in centralizarea si prelucrarea datelor;
  • Inregistreaza facturile de achizitii si servicii ale furnizorilor.

    Raportați această lucrare