Area Sales Manager - Constanta
Delta Studio S.R.L.
Constanta
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Pe parcursul celor peste 20 de ani de existenta, compania noastra client si-a definit si stabilit o viziune clara asupra designului de interior, stabilindu-si o misiune in promovarea celor mai noi tendinte si incurajarea profesionistilor.

Acestia au parteneriate cu cele mai importante branduri din industrie, pentru a putea oferi solutii complete de cea mai inalta calitate.

Scop :

Postul a fost creat din nevoia companiei de a dezvolta zona din Constanta alaturi de un expert in vanzari cu abilitati de management.

Descrierea jobului

Obiectivele jobului :

Îndeplinirea planului de vânzãri la nivelul filialei pe canale de vânzare şi pe grupe de produse în condiţiile :

  • respectãrii Politicii de Vânzãri;
  • respectãrii standardelor şi procedurilor interne;
  • încadrãrii în bugetul alocat filialei.
  • Cerintele jobului :

  • cunoaste potentialul comercial al zonei arondate, identifica clienti noi si oportunitati potentiale;
  • gestionarea comenzilor de la clienti si monitorizarea bunei executari a acestora;
  • monitorizeazã respectarea termenelor contractuale stabilite conform Politicii de Vânzãri între clienţi şi companie
  • se implicã direct in soluţionarea situaţiilor conflictuale sau litigioase;
  • se asigurã ca oferta de produse şi servicii pentru magazin, depozit şi proiecte este în conformitate cu standardele companiei, în ceea ce priveşte structura, preţul, campanii promoţionale, informaţiile oferite clienţilor;
  • implementeazã strategiile şi campaniile promoţionale definite de catre Departamentul Marketing pentru canalele de vânzare;
  • reprezintã compania în comunitatea de afaceri zonalã, pentru îmbunãtãţirea imaginii acesteia;
  • intocmeşte rapoarte lunare de activitate.
  • Oferta noastra :

  • salariu fix lunar;
  • comision lunar, raportat la realizari;
  • bonus anual;
  • participarea la traininguri nationale si internationale;
  • programul de lucru : Luni-Vineri : 9-18h, doua sambete pe luna : 10-14h.
  • Raportați această lucrare