Legal Support Officer
KREDYT INKASO Investments RO S.A.
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent al Facultatii de Drept;
  • Minim 1 an experienta pe un post similar;
  • Cunostinte juridice foarte bune;
  • Abilitati de organizare;
  • Persoana comunicativa, creativa;
  • Adaptabilitate / flexibilitate;
  • Cunoasterea si aplicarea consecventa a reglementarilor specifice activitatii desfasurate;
  • Cunostinte PC : MS Office (nivel mediu sau avansat);
  • Cunostinte de limba engleza.
  • Descrierea jobului

  • Acorda suport consilierilor juridici in redactarea documentelor catre instanta de judecata / alte autoritati sau insitutii publice;
  • Acorda asistenta legala privind cazurile dificile;
  • Verifica si inregistreaza documentele primite de la instanta de judecata / alte autoritati sau insitutii publice;
  • Asigura procesarea documentelor si scanarea acestora pentru incarcarea in sistemele informatice ale companiei;
  • Raspunde de acuratetea datelor introduse in aplicatiile informatice ale companiei in scopul mentinerii unor evidente actualizate ale informatiilor despre debitori;
  • Asigura deschiderea fluxurilor si monitorizarea dosarelor de executare;
  • Elaboreaza rapoarte și situații la cerere, necesare desfasurarii activitati de executare silita;
  • Verifica si inainteaza la plata a facturilor fiscale primite de la partenerii colaboratori.
  • Beneficii :

  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa;
  • Abonament medical la clinica privata;
  • Posibilitatea de a lucra intr-o companie dinamica multinationala;
  • Posibilitati reale de dezvoltare profesionala.
  • Raportați această lucrare