Director Magazin
GRAND COTTON SRL
Afumati
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta in conducerea unei echipe dе vanzari in retail
  • Foarte bune abilitati dе comunicare si leadership
  • Foarte bune abilitati de organizare si planificare
  • Spirit antreprenorial, gândire analitică și orientată spre rezultat
  • Capaciatatea dе a motiva echipa in depasirea targetelor
  • Are un nivel ridicat de orientare către client
  • Descrierea jobului

  • Responsabil pentru gestionarea generală a operațiunilor zilnice ale magazinului, inclusiv managementul personalului, comercializarea și managementul financiar
  • Conducerea vânzărilor și a serviciului pentru clienți
  • Pregătiți și gestionați bugetele magazinului pentru a îndeplini obiectivele financiare
  • Controlați cheltuielile și îmbunătățiți rentabilitatea
  • Dezvolta și implementează strategii de afaceri pentru a atrage noi clienți, extinde traficul magazinului și crește vânzările și profitabilitatea
  • Ofera servicii excelente pentru a asigura satisfactia clientului
  • Dirijează și supraveghează recrutarea, selecția, instruirea și dezvoltarea personalului pentru a construi și a susține o echipă performantă
  • Planificați și atribuiți angajații pentru a îndeplini cerințele operaționale și pentru a maximiza productivitatea
  • Managementul performanței personalului, inclusiv evaluări, disciplinare, consiliere, coaching, motivație și mentorat
  • Monitorizează și menține nivelurile de inventar
  • Implementați și monitorizați procedurile de prevenire a pierderilor pentru a reduce corectiile de stoc
  • Să mențină un standard ridicat de comercializare, plasare, semnalizare magazin și afișare
  • Dezvoltă și implementează procese pentru a asigura urmărirea și finalizarea sarcinilor
  • Menține standardele de asigurare a calității
  • Asigura respectarea tuturor legilor și reglementărilor muncii
  • Asigura conformitatea cu politicile și procedurile companiei
  • Asigura securitatea magazinului și a mărfurilor prin implementarea sistemelor și măsurilor de securitate adecvate
  • Respectă cele mai bune practici și reglementări privind securitatea, sănătatea și salubritatea
  • Raportați această lucrare