Economist(a) / contabil(a)
DTN Group Commerce SRL
Timisoara, Romania
‎în urmă cu 16 ore
source : BizooJobs

Descrierea postului

  • Colegul / colega noastra va desfasura activitati specifice de gestiune financiar-contabila (intocmeste declaratii fiscale si bilanturi cu suport din partea expertului contabil, gestioneaza dosarele de evidenta a personalului, tine evidenta sintetica si analitica a conturilor, sustine activitatile de contabilitate primara, colaboreaza activ cu economistul-gestiune al firmei);
  • Cunoaste legislatia fiscala si legislatia muncii;
  • Studiaza permanent noutatile legislative din domeniul financiar-contabil si aplicarea acestora in cadrul firmei;
  • Desfasoara activitati suport pentru celelalte departamente ale firmei;
  • Indeplineste temeinic solicitarile sefilor ierarhici.
  • Cerinte

    Angajam o persoana proactiva, priceputa sa puna cifrele la treaba.

    Cerinte :

  • Cunostinte bune de operare Microsoft Office (Excel, Word, Outlook);
  • Experienta de minimum 2-3 ani de zile in domeniul financiar-contabil;
  • Experienta in relatiile cu ONRC si Administratia Fiscala;
  • Bune aptitudini organizatorice, de comunicare, de interpretare de date si de autoverificare a muncii prestate;
  • Spirit de echipa.
  • Reprezinta avantaje :

  • Cunostinte si experienta de operare in programul de contabilitate WinMENTOR;
  • Cunoasterea limbii engleze si / sau a limbii maghiare / slovace;
  • Experienta de lucru intr-o companie activa in domeniul tehnic.
  • Oferta (bonusuri, beneficii)

    Beneficii :

  • Salariu atractiv, care se discuta la interviu;
  • Bonuri de masa;
  • Telefon si calculator de serviciu;
  • Weekenduri libere;
  • Echipa in care ne bazam pe profesionalism si pe bun-simt.
  • Step 2
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite