CONTABIL SEF
GRUPUL "BELLA ITALIA"
Braila
acum 1 minut
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii superioare economice in domeniul financiar contabil
  • experienta minim 7 ani in domeniul contabilitatii de productie si gestiune, organizare contabila si coordonare de partament financiar-contabil
  • cunostinte solide in domeniul financiar contabil, fiscal, legislatia in vigoare
  • Descrierea jobului

  • organizeaza si conduce intregul sistem contabil si financiar al societatii , raspunde de organizarea, reorganizarea si coordonarea activitatilor financiar-contabile in companie;
  • raporteaza rezultatele economice si financiare ale companiei
  • asigura intocmirea si analiza lunara a balantei de verificare
  • asigura realizarea corecta si la timp a situatiilor financiare trimestriale si anuale ale companiei
  • asigura intocmirea raportarilor catre diverse institutii, dupa caz (management, Ministerul Finantelor pUblice, Institutul National de Statistica, finantatori, etc)
  • reprezinta compania in relatiile cu tertii, cu organele de control fiscal si auditorii acesteia
  • asigura inventarierea, gestionarea, urmarirea, inregistrarea si verificarea intregului patrimoniu
  • asigura respectarea legislatiei fiscale
  • raspunde de indeplinirea obligatiilor fiscale ale organizatiei ( ex : impozit pe profit, taxa pe valoare adaugata, accize, taxe locale, etc) in conformitate cu cerintele legale
  • studiaza si este permnent la curent cu toate modificarile legislative din domeniul financiar - contabil, fiscal si se asigura de aplicarea corecta a acestora.
  • Beneficii :

  • pachet salarial atractiv , tichete de masa
  • Raportați această lucrare