Inginer Calitate
BMT Aerospace Romania
Romania
8 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare - profil mecanic;
  • Experiență ca Inginer de Calitate in domeniul industrial - reprezinta avantaj;
  • Cunoștințe avansate de operare PC : Excel și Word;
  • Experienta in intocmire documentatie PPAP (Production Part Approval Process), stabilire cauze si actiuni corective, control statistic, audit intern - reprezinta avantaj;
  • Bune capacitati de comunicare;
  • Spirit de observație, capacitate de analiză și sinteză, de a lua decizii, corectitudine;
  • Limba engleza - nivel B1+.
  • Descrierea jobului

  • Contribuie la intocmirea documentatiei PPAP;
  • Stabileste cauze si actiuni corective;
  • Poate activa ca auditor intern;
  • Prelucreaza si analizeaza datele legate de controlul ststistic al proceselor;
  • Prelucreaza si analizeaza datele statistice legate de sistemele de masurare;
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite