SPECIALIST ACHIZITII PUBLICE
Medplaza Health S.R.L
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta de minimum 2 ani in domeniul Achizitiilor Publice;
  • Absolvent studii superioare cu profil tehnic;
  • Cunostinte excelente a proceselor, practicilor si principiilor de lucru in achizitii;
  • Experienta de lucru de lucru in sistemul SEAP / SICAP si alte platforme similare;
  • Stapanirea legislatiei in vigoare referitoare la achizitiile publice;
  • Cunoastrerea domeniilor : securitate, protectie la incendiu, automatizari, audio-video, IT&C;
  • Curs de specializare in domeniul achizitiilor publice- constituie avantaj;
  • Buna cunoastere a pachetului MS Office;
  • Limba engleza nivel mediu - constituie avantaj;
  • Abilitati de comunicare si organizare, responsabilitate, punctualitate, atentie distributiva, initiativa;
  • Meticulozitate, atentie la detaliu, acuratete si lucru eficient in echipa;
  • Atitudine pozitiva, orientata spre obiective;
  • Dorinta de a incheia o colaborare pe termen lung

    Descrierea jobului

  • Identificarea anunturilor publicate in platformele electronice;
  • Efectuarea analizelor preliminare si propunerea de participare;
  • Asigurarea ca societatea indeplineste conditiile de calificare sau eligibilitate prevazute in documentatiile de atribuire;
  • Identificarea produselor din caietele de sarcini si colaborarea cu departamentele implicate pentru realizarea ofertei tehnico-financiare;
  • Numirea expertilor solicitati in cadrul documentatiilor de atribuire si pregatirea actelor necesare dovedirii indeplinirii tuturor cerintelor;
  • Crearea documentelor aferente derularii licitatiilor si solicitarea eventualelor clarificari;
  • Completarea rubricilor in platformele electronice solicitate de autoritatea contractanta;
  • Incadrarea in termenele afisate si actualizarea bazei de date;
  • Mentinerea legaturii cu autoritatile contractante sau cu organizatorii licitatiilor pe parcursul derularii procedurilor aferente;
  • Cunoasterea foarte buna a domeniului de activitate al companiei.

    Raportați această lucrare