Reprezentant comercial ofertare si gestionare clienti Key Account (back office) Bucuresti
Dinamic 92 Distribution S.R.L.
Bucureşti Sectorul 2, Romania
1 zi în urmă
source : MyNextJob
  • Responsabilitati principale : - Intocmire fisa si creare client; - Introducerea datelor necesare in platforma pentru a putea derula activitatile de service si de monitorizare a flotei auto;
  • Monitorizare si asigurare stoc tampon anvelope auto corelat cu forecast-ul de achizitie al clientului; - Monitorizare preturi si comunicarea acestora, conform clauzelor contractuale a eventualelor modificari de preturi;
  • Asigurarea disponibilitatilor de anvelope auto pentru reperele solicitate; - Solicitare disponibilitati pentru reperele ce nu sunt pe stoc;
  • Transmiterea preturilor negociate catre departamentul achizitii pentru a le importa in sistem; - Plasarea comenzilor de anvelope auto pe fiecare masina in parte;
  • Urmarirea comenzilor cu livrare la parteneri; - Raportare catre clienti a stadiului livrarilor; - Corespondenta la nivel operational cu clientii;
  • Corespondenta la nivel operational cu partenerii de service auto la nivel national; - Corespundenta cu gestionarii privind miscarea anvelopelor in si din hotelul de anvelope in functie de solicitarile clientilor;
  • Recuperarea anvelopelor demontate si aducerea acestora in hotelul de anvelope; - Administrarea programarilor catre service-urile partenere;
  • Evidenta facturilor si transmiterea acestora catre clienti; - Evidenta facturilor de la parteneri si refacturarea catre clienti conform preturilor negociate;
  • Confruntarea periodica a soldurilor de anvelope auto pentru evitarea diferentelor de sold. Cerinte : - studii medii / superioare;
  • abilitati de comunicare, relationare si negociere; - abilitati de planificare si organizare; - orientare catre client si rezultate;
  • capacitate de lucru in echipa; - experienta in dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii; - seriozitate, corectitudine, acuratete, implicare, perseverenta, - disponibilitate de a munci pentru atingerea KPI;
  • spirit de echipa; - experienta in domeniu constituie un avantaj; - bune cunostinte de operare PC. Beneficii Oferite : - salariu motivant cu recompense in functie de realizari;
  • mediu de lucru placut, de crestere continua; - colaborare cu o echipa profesionista, intr-o companie care este lider national in distributia de anvelope;
  • evolutie si de dezvoltare profesionala.
  • Raportați această lucrare