Economist
CITR Filiala Timiș SPRL
Romania
13 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • cunoștințe solide economice
  • experiență întocmire balanță, bilanț
  • cunoștințe de legislație fiscală și contabilă
  • cunoștințe operare programe de contabilitate,
  • reprezintă un plus experiența de lucru în programul SAGA
  • reprezintă un plus experiența într-o firmă de contabilitate
  • persoană orientată spre rezolvarea problemelor;
  • Descrierea jobului

  • înregistrează corect și punctual în evidența contabilă a companiei toate operațiunile derulate în cadrul procedurii insolvenței
  • înregistrează rezultatele inventarierii
  • urmărește decontările cu furnizorii și cu clienții
  • emite soluții fiscale în cadrul procedurii de valorificare a activelor din patrimoniul societăților debitoare
  • pregătește situațiile referitoare la debitori conform manualului de procedură
  • întocmește lunar situațiile financiar-contabile obligatorii
  • întocmește și depune declarații fiscale
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite