Coordonator transport
SC Altex Distribution SRL
Bucuresti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Cunostinte legislatie rutiera.
  • Permis auto categoria B.
  • Experienta in operarea in diferite sisteme informatice.
  • Experienta de lucru cu scanner-ul sau alte aparate similare.
  • Capacitatea de observare si retinere a detaliilor.
  • Abilitatea de a lucra sub presiune.
  • Foarte bune abilitati de comunicare.
  • Gandire analitica.
  • Capacitatea de a rezolva sarcini de lucru in timpul alocat.
  • Tenacitate si perseverenta.
  • Precizie si atentie.
  • Integritate morala.
  • Corectitudine si flexibilitate la schimbari.
  • Asumarea responsabilitatii.
  • Fara antecedente grave privind circulatia pe drumurile publice (consum bauturi alcoolice, accidente grave de circulatie).
  • Descrierea jobului

  • Realizeaza planificarea rutelor de livrare cu scopul de a maximiza eficienta livrarilor si de a asigura un grad optim de incarcare pentru realizarea indicatorilor de performanta.
  • Monitorizeaza in timp real livrarile, ia decizii si masuri adecvate pentru a rezolva potentialele problemele acolo unde este cazul.
  • Coordoneaza activitatea personalului din subordine, ii informeaza asupra sarcinilor din ziua respectiva, a programului zilnic, solicita si primeste raportul zilnic de activitate de la acestia la finalul zilei.
  • Aloca pentru livrare numai acele transporturi care respecta limitele maxime admise de greutate si gabarit pentru circulatia pe drumurile publice pe tot traseul.
  • Cunoaste si respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern de marfuri.
  • Raspunde de respectarea standardelor de calitate precum si a procedurilor de lucru ale companiei.
  • Raspunde de obiectele de inventar, de marfurile depozitate si transportate de catre echipajele de livrari la domiciliu.
  • Gestioneaza si raspunde de acuratetea stocului si de integritatea produselor aflate in depozitul de transport gratuit.
  • Verificarea incasarilor zilnice si raportarea discrepantelor.
  • Pastreaza in stare corespunzatoare toate documentele aflate in posesia sa.
  • Utilizeaza echipamentele si softurile informatice specifice activitatii de livrare.
  • Raportați această lucrare