REPREZENTANT VANZARI (ECOGRAFE)
CORTECH MED
Bucuresti
‎în urmă cu 10 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare (preferabil tehnice);
  • Experiență anterioara in domeniul vânzărilor de minim 2 ani;
  • Cunoștințe de operare pe calculator;
  • Cunoștințe de limba engleza nivel mediu-avansat;
  • Permis de conducere;
  • Disponibilitatea de a călători în tara si in străinătate;
  • Abilități de comunicare și negociere;
  • Capacitate de planificare și organizare a activităților.

    Descrierea jobului

    Cautam o persoana care sa se ocupe de promovarea si vanzarea echipamentelor de ecografie. Experienta in domeniul vanzarii echipamentelor medicale constituie avantaj.

    Principalele activitati :

  • Studiază piața pentru depistarea de noi clienți pentru produsele companiei (echipamente de ecografie);
  • Contactează potențialii clienți, prezintă compania, produsele și serviciile pe care le oferă aceasta;
  • Consiliază clienții și identifică nevoile acestora;
  • Efectuează vizite periodice la clienți;
  • Monitorizează situația rulajului și a încasărilor de la clienți, urmărește și răspunde de încasarea facturilor emise;
  • Monitorizează concurența, prețurile, producători, tendințele și întocmește rapoarte săptămânale;
  • Își desfășoară activitatea în așa fel încât să atingă obiectivele comerciale ce i s-au stabilit.

    Raportați această lucrare