Expeditor aerian
Gebrüder Weiss GmbH
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Persona dinamica, ambitioasa
  • Foarte bune abilitati de comunicare si organizare
  • Capacitate de sinteza si rapiditate in adoptarea deciziilor
  • Studii superioare finalizate (profilul economic reprezinta un avantaj)
  • Cunostinte bune de geografie si economie
  • Abilitati de lucru pe calculator ( MS Office)
  • Cunostinte de limba englea - nivel avansat
  • Experienta relevanta de minim 2 ani in domeniul transporturilor aeriene de marfa
  • Oferta noastră

  • Un mediu de lucru degajat și plăcut
  • Lucru în și cu echipe multiculturale
  • Posibilitatea de a vă exprima personalitatea
  • Contract pe perioada nedeterminata
  • Abonament medical - Servicii medicale gratuite - Clinica Regina Maria
  • Program de lucru 08 : 30-17 : 00
  • Descrierea jobului

  • Intermedierea transporturilor globale
  • Gasirea solutiilor personalizate in functie de solicitarile clientilor
  • Negocierea conditiilor de transport direct cu liniile aeriene / agentii oversea
  • Organizarea si monitorizarea proceselor necesare bunei desfasurari a transporturilor
  • Pastrarea legaturii cu furnizorii de servicii si negocierea tarifelor
  • Gestionarea eficienta a relatiei cu clientii
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat este esentiala
  • Experienta anterioara in domeniu, precum si cunostinte specifice transporturilor aeriene de marfa
  • Raportați această lucrare