Editor Video
Videoworks Pictures S.R.L.
Suceava
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • are experiență de lucru de minimum 3 ani cu pachetul Adobe Creative Cloud (Premiere Pro, After Effects, Audition), fie ca liber profesionist sau în cadrul unei companii;
  • are cunoștințe avansate de lb. engleză;
  • cunoștințe Adobe Photoshop și / sau Illustrator constituie un avantaj;
  • are un portofoliu propriu sau un clip care ii reflectă munca la cel mai înalt nivel, care poate demonstra experiența în editare video.
  • poate primi, înțelege și implementa indicațiile creative ale echipei de proiect;
  • este o persoană ambițioasă și creativă, cu atenție sporită pentru detalii și capacitate de analiză pentru a căuta cele mai bune cadre;
  • pasionat de muzică și capabil să aleagă cele mai interesante soundtrack-uri și efecte de sunet pentru montajul la care lucreză;
  • este o persoană organizată care poate lucra respectând deadline-uri;
  • Cerințe :

  • Editare video conform indicațiilor și / sau scenariului pus la dispozitie;
  • Implementare de grafică animată atunci când este cazul, fie de la zero sau prin utilizarea template-urilor puse la dispozitie;
  • Editare muzică și efecte sonore;
  • Timp de lucru full-time - 8 ore / zi;
  • Responsabilitati :

  • Lucreaza cu materialul video din faza de organizare până în faza de randare;
  • Se conformează cu bunile practici în materie de workflow, instituite de catre companie;
  • Lucrează conform indicatiilor liderului de proiect;
  • Primețte feedback pe draft-urile montate, pune întrebari pentru a primi clarificări atunci când este cazul și apoi implementează schimbarile;
  • Beneficii :

  • Salariu motivant conform experienței candidatului;
  • Editare proiecte interesante și variate : Facebook / Instagram Ads, Explainere, Wedding Highlights, Clipuri de prezentare, Spoturi comerciale, VSL-uri;
  • Loc de muncă alături de o echipă motivată, ambițioasă și creativă, într-un mediu profesionist, dinamic și orientat spre dezvoltare.
  • Raportați această lucrare