Financial controller
S.C.SOCEP S.A.
Constanta
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii economice superioare finalizate;
  • Experienta in domeniul analizei financiare - minim 3 ani;
  • Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini, simultan;
  • Autonomie, proactivitate si rigurozitate;
  • Gestionarea eficienta a termenelor limita;
  • Abilitati de prezentare, relationare si lucru in echipa;
  • Dorinta de a obtine rezultate
  • Gandire analitica
  • Cunostinte temeinice de lucru cu baze de date, aplicatii MS Office precum si aplicatii financiare
  • Limba engleza reprezinta un plus.
  • Descrierea jobului

  • Intocmeste bugetele si raportarile situatiilor fianciare : contul de profit si pierdere, cash flow si buget;
  • Urmareste indeplinirea bugetelor si identifica cauzele devierilor si le le raporteaza conducerii si conduce proiectele pt incadrarea in buget;
  • Intocmeste forecast actualizari ale planului de faceri si bvc ( buget);
  • Stabileste formule pentru alocare costuri indirecte si pentru cele fixe;
  • Participa la stabilirea politicii tarifare;
  • Raportați această lucrare