Inginer Tehnolog- Pipe engineering
SANTIERUL NAVAL CONSTANTA SA
Constanta
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii superioare tehnice de specialitate ( specializarea arhitectura navala);
  • experienta minimum 3 ani in activitatea de constructii / reparatii nave, specializarea instalatii si tubulaturi;
  • cunostinte foarte bune de lb. engleza- scris / vorbit;
  • operare Microsoft Office ( Word, Excel, PPT, etc) - avansat;
  • disponibilitate la un program prelungit;
  • abilitati de coordonare, relationare, comunicare si lucru in echipa;
  • abilitate de a actiona decisiv cu orientare spre rezultate si finalizarea proiectelor incredintate la termenele stabilite.
  • Abilitati de evaluare si clarificare documentatii tehnice constituie avantaj.

    Descrierea jobului

  • Inginer in specialitatea constructii navale pentru activitatea de engineering pentru zona de tubulaturi navale in cadrul departamentului de specialitate din cadrul societatii;
  • Cunostinte avansate privind proiectarea si realizarea instalatiilor de tubulaturi.

  • Intocmeste oferte de pret in baza specificatiilor tehnice de la Client;
  • Participa la stabilirea strategiei de proiect si a structurii desfasurate a produsului si a secventelor de lucru;
  • Intocmeste instructiuni de lucru, tehnologii generale si specifice activitatii, in sectorul de competenta repartizat;
  • Calculeaza, intocmeste si lanseaza necesare de materiale pentru sectorul competent;
  • Intocmeste tehnologiile de fabricatie si documentele necesare in vederea lansarii in fabricatie a produselor.

    Cunoasterea structurii costurilor de productie, a bugetelor si a metodologiei de estimare si elaborare a ofertelor comerciale constitue avantaj.

    Salarizare si beneficii conform pozitiei si calificarilor detinute.

    Raportați această lucrare