Coordonator mentenanta
SC. Sofimat S.R.L
Brasov
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

prezinta aptitudini de organizare, spirit de echipa si bune abilitati de comunicare.

Cerinte :

  • Absolvent a unei facultati cu profil de specialitate in constructii sau instalatii (prezinta avantaj
  • Persoana fara studii superioare cu experienta in mentenanta cladirilor de minim 15 ani.
  • Minim 3 ani de experienţă în domeniu mentenantei cladirilor ;
  • Management de echipa.
  • Foarte bune abilitati de coordonare, relationare, comunicare;
  • Permis de conducere cat. B
  • Responsabilitati :

  • Coordonarea si monitorizarea activitatilor de mentenanta (corectiva, preventiva si predictiva) si elaborarea / revizuirea planurilor de actiuni;
  • Coordoneaza activitatile personalului propriu in ceea ce priveste lucrarile de intretinere tehnica, reparatii cladiri si instalatii aferente
  • Supervizeaza activitatea societatilor contractate pentru diverse lucrari atat de reparatii cat si lucrari noi
  • Asigura prioritizarea lucrarilor de intretinere, urmareste derularea activitatilor in timp, respectarea termenelor de revizie,etc.
  • Analizarea cauzelor defectelor, diagnosticarea acestora, stabilirea tipului si modului de indepartare ale acestora;
  • Urmăreşte instrucțiunile de lucru pentru înlăturarea defecţiunilor.
  • Asista la instalarea echipamentelor;
  • Descrierea jobului

  • Va fi responsabil de întreținerea, reparatia si modernizarea tuturor instalațiilor si echipamentelor existente in cladirile de birouri / hale (instalatii sanitare, electrice, etc), supervizand si oferind instruire tuturor tehnicienilor din echipa de mentenanta, în funcție de necesități;
  • Construiește relații profesionale. Va interactiona pozitiv cu clienții, fiind zâmbitor și respectos când va efectua vizite pe spațiul lor pentru diverse probleme;
  • Gestionează solicitările de servicii si interventii. Va propune acțiuni atunci când apar probleme de întreținere si mentenanta, colaborând cu colegii de echipă și acordând prioritate solicitărilor pentru a câștiga încredere și a urmari satisfacția clienților;
  • Pregătește împreuna cu echipa tehnică programul de mentenanță preventivă / corectivă / predictivă și monitorizează îndeplinirea acestuia.
  • Beneficii :

  • Pachet salarial motivant
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala
  • Masina de servici, laptop si telefon.
  • Raportați această lucrare