Șef Atelier Injectare
S.C. JOYSONQUIN Automotive Systems Romania S.R.L
Brasov
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerințe :

  • Studii superioare tehnice;
  • Eperiență anterioară pe un post similar;
  • Cunoștințe procese injecție mase plastice;
  • Cunoștințe indicatori de performanță (Rebut, Productivitate, OEE, FPY, etc.);
  • Bune cunoştinte operare PC;
  • Cunoștinte bune de limba engleză
  • Comunicare;
  • Organizare şi planificare;
  • Rezolvare de probleme;
  • Conducerea unei echipe;
  • Gestionarea conflictelor.
  • Responsabilități :

  • Realizarea planului de producţie în aria sa de responsabilitate;
  • Raportează în cadrul şedintelor de ShopFloor Management indicatorii de care raspunde;
  • Controlează prin sondaj respectarea procedurilor specifice; a instrucţiunilor de lucru, de verificare şi a procesului de instruire a muncitorilor;
  • Verifică modalitatea de predare schimb;
  • Se asigură că inventarul zilnic este verificat;
  • Efectuează conform planificarii inventarul produselor semifinite / finite;
  • Verifică zilnic situatia pieselor scanate;
  • Coordonarea echipei : planifică necesarul de personal, concediile de odihna;
  • Pregăteşte şi participă activ la auditurile externe;
  • Participă şi initiază activ îmbunataţirea proceselor din atelierul pe care îl conduce;
  • Foloseşte eficient resursele (instalaţii, maşini, material, personal);
  • Ia măsuri pentru minimizarea rebuturilor şi reducerea remedierilor;
  • Colaborează cu colegii din celelalte departamente.
  • Beneficii :

  • Condiţii moderne de lucru;
  • Oportunităţi de dezvoltare în carieră;
  • Acces la traininguri şi programe de dezvoltare personală şi profesională.
  • Bonus pentru lucrul in schimburi;
  • Raportați această lucrare