Asistent coordonator negocieri logistice
Mega Image Romania
BUCURESTI
18 zile în urmă
source : wowjob

Responsabilitati :

  • Calculeaza discountul logistic pentru produsele livrate de furnizor centralizat, atat la nivel de produs, cat si la nivel de furnizor, in baza datelor logistice primite;
  • Negociaza cu furnizorii centralizati pentru a stabili costuri logistice cat mai bune in baza costurilor reale de centralizare a produselor fiecarui furnizor;
  • Urmareste incasarea valorilor estimate pentru fiecare furnizor in parte si ia masuri corective in cazul unor abateri;
  • Creeaza o baza de contacte de posibili parteneri pentru prestarea de servicii logistice (inclusiv furnizori Mega Image);
  • Realizeaza rapoarte lunare cu costurile logistice;
  • Urmareste ca inregistrarea discountului logistic sa fie operata in cel mai scurt timp de la semnarea contractelor in sistem (Artemis);
  • Activitatea se desfasoara la Centrul Logistic din Popesti Leordeni.
  • Candidatul ideal :

  • Bun comunicator;
  • Abilitati de nogociere;
  • Cunostinte solide de Excel, Word si Power Point;
  • Capacitate de a intelege procesele si de a gasi mijloace de imbunatatire;
  • Dinamism si capacitate de a-si asuma sarcini cu termene de realizare foarte stranse;
  • Persoana responsabila, corecta, operativa.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite