ECONOMIST CONTABIL
Balkan Business Invest
Bucuresti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Minim 5 ani experienta profesionala intr-o pozitie similira;
  • Foarte important- cunoasterea limbii italiene la nivel avansat

  • Studii universitare economice de finante / contabilitate;
  • Excelente cunostinte ale legislatiei fiscale;
  • Excelente abilitati ale operarii pachetului MS Office : Word si Excel.

    Experienta in lucru cu Fonduri Europene prezinta avantaj

  • Buna capacitate de organizare si analiza;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Responsabilitate si integritate;
  • Capacitate de lucru in echipa, implicare, proactivitate;
  • Capacitatea de prioritizare si respectare a termenelor limita.
  • Descrierea jobului

  • Organizarea si tinerea contabilitatii, conform legislatiei în vigoare;
  • Efectuarea de operatiuni specifice închiderilor contabile lunare;
  • Acordarea de asistenta în probleme contabile diverse;
  • Intocmirea de rapoarte si situatii specifice activitatii
  • Coordonarea si supervizarea tuturor activitatilor contabile / financiare din companie;
  • Studierea permanenta a legislatiei in domeniul financiar-contabil si aplicarea ei in cadrul firmei;
  • Controlul si validarea declaratiilor si a altor interactiuni ale societatii cu autoritatile si partenerii;
  • Analizarea datelor financiare, identificarea tendințelor și a zonelor de risc, economii sau oportunități;
  • Raportați această lucrare