Inginer Agronom - Cornățelu, jud. Dâmbovița
Agricover
Targoviste
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Pentru ferma noastră din localitatea Cornățelu , județul Dâmbovița , cautăm un Inginer Agronom motivat să se alăture și să se implice cu entuziasm în activităţi.

Cerinţe

  • Interes confirmat pentru agricultură și, specific, pentru producție cultură mare;
  • Înclinație naturală și disponibilitate pentru munca de câmp;
  • Studii agronomice;
  • Experiență în producţie agricolă minim 3 ani;
  • Cunoașterea procesului de producție;
  • Capacitate de decizie şi abilităţi de comunicare;
  • Orientare către soluții și spirit practic;
  • Integritate;
  • Cunoștințe MS office;
  • Permis categoria B;
  • Raportează către : Director Tehnic Ferme

    Descrierea jobului

  • Implementează planul şi structura de culturi ce vor fi produse în fermă în fiecare an împreună cu Directorul Tehnic;
  • Asigură îndeplinirea şi supravegherea culturilor, a lucrărilor fito-sanitare;
  • Implementează, împreună cu directorul Tehnic, rotaţia culturilor pe suprafaţa fermei agricole;
  • Asigură aplicarea şi respectarea tuturor politicilor şi procedurilor companiei de către fiecare angajat în parte;
  • Întocmeşte, împreună cu directorul tehnic, necesarul de inputuri (pesticide, îngrăşăminte, materiale tehnice, motorină);
  • Participă la evidenţa cronologică a terenurilor aflate în arendă, întocmeşte şi arhivează documentele necesare păstrării aceasteia;
  • Se implică activ în procesul de identificare, măsurare şi contractare noi terenuri (arendare).
  • Asigură buna funcţionare a utilajelor în vederea evitării accidentelor de muncă şi îmbolnăvirilor profesionale;
  • Ţine evidenţa substanţelor chimice periculoase şi instruieşte lucrătorii cu privire la folosirea acestor substanţe şi măsuri de prim ajutor.
  • Raportați această lucrare