Agent Turism Intern
S.C. TRAVEL BRANDS S.A.
Bucuresti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta de minim doi ani in turism intern, preferabil intr-o agentie Touroperatoare;
  • Orientat catre identificarea solutiilor ideale pentru parteneri;
  • Excelente abilitati de comunicare si de gestionare a relatiei cu clientii si partenerii;
  • Persoana proactiva si orientata spre rezultate;
  • Abilitati de negociere si planificare;
  • Limba engleza avansat (cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala reprezinta avantaj);
  • Foarte bune cunostinte de operare PC.
  • Descrierea jobului

  • Asimilarea cunostintelor despre destinatia / destinatiile desemnata / e (initial prin desk-research si prin transfer de know-how de la consultant);
  • Contactarea si contractarea partenerului / partenerilor din destinatia / destinatiile turistica / e alocata / e;
  • Mentinerea relatiei hotelierii si identificarea canalelor de abordare si promovare a acestora, pentru a genera noi oportunitati de vanzare;
  • Identificarea celor mai bune oportunitati de vanzare si promovare a locatiilor, intocmirea unei strategii de vanzari si punerea acesteia in aplicare;
  • Analiza de tip Benchmark , pentru pozitionarea corecta pe piata a produsului;
  • Asimilarea cunostiintelor de operare sistem pentru introducerea informatiilor specifice locatiilor in platformele de prezentare / vanzare;
  • Pastrarea legaturii cu departamentul de marketing pentru promovarea zonei si a locatiilor, precum si cu departamentul de vanzari, pentru identificarea celor mai bune solutii de vanzari, aplicabile locatiilor contractate;
  • Selectarea produselor care sa faca parte din campaniile de promovare, in functie de specificul destinatiei, a solicitarilor din piata si individualizarea produsului in randul TO concurenti;
  • Comunicarea cu clientul (B2B) in privinta detaliilor necesare referitoare la destinatie, modalitati de plata, perioada de cazare, tipul camerei, excursii optionale;
  • Constituirea ofertelor pentru actiuni speciale gen : Incentive, conferinte etc. (in tara de destinatie);
  • Colaborarea permanenta cu Yield Manager pentru stabilirea produselor de promovat SPO sau Last Minute;
  • Participarea la actiunile comune ale Companiei (targuri de turism, info-trip-uri, road-show, webinar, etc.);
  • Asigurarea asistentei necesare in teritoriu, atunci cand este nevoie.
  • Raportați această lucrare