Ingineri Proiectant Constructii Civile
AML STRUCTURI
Bucuresti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

1. Inginer proiectare constructii civile :

  • Absolvent al Universitatii Tehnice dе Constructii Bucuresti;
  • Experienta in proiectare de minim 3 ani de zile;
  • Capacitatea dе a planifica si dе a evalua corect timpul necesar realizarii proiectului si de a respecta termenele de predare;
  • Capacitatea de a gestiona situatiile neprevazute ce apar in timpul executarii proiectului;
  • Cunostinte privind calculul si modelarea structurilor din beton armat ( metal-prezinta avantaj) , utilizarea la nivel avansat a programelor de calcul ETABS sau ADVANCE DESIGN ;
  • Cunostinte a programelor de detaliere AUTOCAD si ALLPLAN ;
  • Abilitatea dе a concepe, realiza si interpreta desene, rapoarte si specificații tehnice;
  • Cunostinte in utilizarea pachetelor MS OFFICE;
  • Abilitatea de a lucra in echipa si atentia la detalii;
  • 2. Desenator tehnic :

  • Absolvent sau student al Universitatii Tehnice dе Constructii Bucuresti;
  • Atentie la detalii

    Abilitati de lucru in echipa si comunicare

    Descrierea jobului

  • Realizarea de proiecte tehnice pentru constructii civile si industriale din beton armat;
  • Reаlizаrеa modеlеlor MEF si а notеlor dе calcul (modelarе si аnаlizа 3D si MEF);
  • Intocmirea documentatiei tehnice (documentele scrise si planurile desenate) in conformitate cu legislatia in vigoare, pentru pentru a fi prezentate autoritatilor, executantilor sau clientilor in diferitele stagii ale proiectelor;
  • Corelarea echipei si gestionarea termenelor de predare
  • Urmarirea implementarii proiectului pana la receptionarea structurii
  • Prezentarea la fazele determinante pe santier
  • Coordonarea proiectului cu celelalte specialitati ( arhitectura si instalatii);

  • Realizarea de detalii tehnice pentru structuri din beton armat sub indrumarea inginerului proiectant ( cunsotinte de AUTOCAD si ALLPLAN )
  • Realizarea listelor de cantitati
  • Participarea la sedintele de lucru
  • Participarea la fazele determinante
  • Beneficii :

  • Mediu de lucru placut;
  • Program de lucru flexibil;
  • Biroul in zona de Nord a Bucurestiului ( in apropierea parcului Herastrau);
  • Bonusuri
  • Raportați această lucrare